Inteligentny, 360o widok cyberzagrożeń

CTI w celu poprawy wykrywania i ochrony

Ujawnij to, co niewidoczne dzięki połączeniu NDR i CTI

Zagrożenia stale ewoluują

Twoja cyberinfrastruktura musi szybko się dostosowywać i reagować w najbardziej efektywny sposób. Aby to zrobić, uzyskanie maksymalnej ilości zebranych danych jest kluczem do szybkiego reagowania i zabezpieczenia firmy. To właśnie umożliwia CTI Twojemu zespołowi SOC.

CTI dla skutecznego wykrywania zagrożeń

Cyber Threat Intelligence pomaga SOC i zespołom skutecznie wykrywać zagrożenia. Stale analizuje cyberprzestrzeń i zbiera dane analityczne z różnych źródeł (darkweb, sieci społecznościowe, publiczne źródła itp.). Dzięki CTI można wzbogacić analizę strumieni i skrócić średni czas do wykrycia (MTTD) w ramach już istniejącego systemu.

NDR + CTI: kluczowa kombinacja

Wiedza w połączeniu z analizą behawioralną to 2 filary skutecznego rozwiązania wykrywającego. CTI uzupełnia korzystanie z dowolnego NDR. Aby zidentyfikować i scharakteryzować zagrożenia, NDR opiera się na dogłębnej analizie dostarczanej przez zdywersyfikowane źródła.

CTI czuwa nad Twoim biznesem

ZWIĘKSZ WIEDZĘ I WIDOCZNOŚCI CYBERZAGROŻEŃ

Technologia LastInfoSec® stale skanuje i ocenia źródła danych dostępne za pośrednictwem wielu kanałów: sieci społecznościowych, wyspecjalizowanych witryn, darknetu i deep web, w celu gromadzenia wskaźników naruszenia bezpieczeństwa (IoC), które są wzbogacone i kontekstowo dostosowane do Twojej aktywności, w celu skrócenia czasu wymaganego do analizy zagrożenia po jego wykryciu.

ZMNIEJSZ RYZYKO

LastInfoSec® posiada bibliotekę milionów wskaźników kompromitacji (IoC). Jego zautomatyzowane silniki gromadzenia, analizy i korelacji sprawiają, że informacje o zagrożeniach są dostępne średnio 24 godziny przed konkurencją, z ponad 5 500 nowymi zweryfikowanymi i ulepszonymi markerami każdego dnia.

OSZCZĘDZAJ CZAS ANALITYKÓW SOC

LastInfoSec® ułatwia zespołom operacyjnym ds. bezpieczeństwa podejmowanie decyzji i radykalnie skraca czas analizy i reakcji na incydenty bez zmiany wewnętrznych procesów. Zaoszczędzony czas zwiększa jakość obsługi alertów.

REDUKUJ SZUMY I FAŁSZYWE ALARMY

Ponieważ nasze dane są wcześniej wzbogacane i kategoryzowane, generują tylko znaczące alerty i zawierają wszystkie informacje potrzebne do ich zrozumienia. Fałszywe alarmy z Twoich rozwiązań lub innych źródeł Threat Intelligence są również łagodzone przez korelację z naszym kanałem CTI.

Opis techniczny
i funkcje

LastInfoSec® to oferta firmy Gatewatcher w zakresie analizy cyberzagrożeń.

Kompatybilny ze wszystkimi rozwiązaniami z zakresu cyberbezpieczeństwa, natychmiast zwiększa wykrywalność dzięki kontekstowym informacjom o wewnętrznych i zewnętrznych cyberzagrożeniach skierowanych konkretnie na Twoją firmę.